3. místo v soutěži Podnikavá hlava UP

Soutěž Podnikavá hlava, která pomáhá začínajícím i zkušeným podnikatelům uskutečnit jejich nápady, zná své vítěze. Už potřinácté ji pořádal Vědeckotechnický park Univerzity Palackého. Letošní Podnikavou hlavou se stal projekt Tolg – vzdělávací portál pro zdravotníky zaměřený na komunikaci s pacienty a interní komunikaci v týmu. Druhé místo získal Dron port, přistávací platforma umožňující Bezpečný start a přistání dronu bez ohledu na terén. Do třetice porotu zaujalo České Tremoso se snahou uvést na český trh novou potravinu – zavařenou lupinu.

české tremoso podnikava hlava

Soutěž Podnikavá hlava je určena budoucím, začínajícím i zkušeným podnikatelům. Soutěže se už zúčastnilo přes 360 soutěžících, objevila se spousta zajímavých nápadů. Do letošního třináctého ročníku se registrovalo 25 soutěžících, z toho 19 zaslalo své podnikatelské plány. Do finále bylo vybráno 9 nejlépe zpracovaných podnikatelských záměrů. Ze značné konkurence se našemu projektu České Tremoso podařilo získat krásné třetí místo.

"Jedná se o zavařenou lupinu bílou ve čtyřech příchutích. Vyrábíme originální produkt, který u nás v této formě nemá obdoby. Jsme taktéž jediná česká firma, která lupinu v této podobě produkuje. Přijít v dnešní době na náš trh se zcela novým produktem v potravinářství je velmi obtížné a nám se to s lupinou v zavařené formě podařilo. Představit na trh úplně „nový“ produkt s sebou ale taktéž nese spoustu úskalí a učit lidi konzumovat nové potraviny je velmi obtížné. A to se teď právě snažíme a myslíme si, že to určitě stojí za to." říkají zakladatelé projektu Jan Muž a Martin Pospíšil. 

podnikava hlava vysledky

Podrobné informace o soutěži naleznete na webu www.podnikavahlava.cz.